Vanguard News Network
VNN Media
VNN Digital Library
VNN Reader Mail
VNN Broadcasts

Old February 28th, 2009 #1
BryanVP
Seńor Member
 
BryanVP's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,183
Blog Entries: 1
Default Ex-Serb leader cleared of War Crime charges

Muted welcome for cleared ex-Serb leader


BELGRADE (AFP) — A former Serbian president cleared of war crimes at The Hague said Friday he had "mixed" feelings after returning home to a muted welcome.

"I am very happy to be back in Serbia," Milan Milutinovic told journalists after arriving on a regular flight from Amsterdam. "I feel quite tired and my feeling are mixed," he said, without elaborating.

A UN court on Thursday acquitted Milutinovic, president of Serbia from 1997 to 2002, of committing war crimes and crimes against humanity in Kosovo.

The International Criminal Tribunal for the former Yugoslavia (ICTY) found he had no direct control over the Serbian forces that waged a brutal crackdown on Kosovo Albanians in 1998-1999.

But they sentenced five other top former officials to jail terms of between 15 and 22 years after finding them guilty of "a broad campaign of violence" against ethnic Albanians in the breakaway province.

The conviction of the five other leaders was seen as a major setback in Belgrade's battle against Kosovo's independence.

Kosovo's ethnic Albanian-dominated parliament proclaimed independence from Serbia unilaterally a year ago this month. It is now recognised by 55 mainly Western countries.

But Belgrade, which is backed by Russia, vehemently opposes the independence of the southern province many Serbs consider the cradle of their history, culture and Orthodox Christianity.

It has based its diplomatic battle to halt or even reverse its recognition on a case before the International Court of Justice (ICJ), also based in The Hague.

Analysts say, however, that Thursday's guilty verdicts of the five, including former Yugoslav deputy prime minister Nikola Sainovic, dealt a major blow to that strategy as the judgements could be used before the ICJ.


http://www.google.com/hostednews/afp...pDqE_BibGBdDDA
__________________
This lot over at VNN... We're not right-wing extremists. We're extremely right about everything.
 
Old February 28th, 2009 #2
Serbian
Senior Member
 
Serbian's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 21,679
Thumbs down

Quote:
5 Top Serbs Found Guilty of War Crimes in Kosovo

PARIS — International judges handed down long prison sentences to five senior political, military and police officials in the government of the former Serbian strongman Slobodan Milosevic for their roles in the 1999 war in Kosovo.
more


The so called tribunal is an instrument of JudeoAmerica nothing more.
__________________
Christianity and Feminism, the two deadliest poisons jews gave to the White Race


''Screw your optics, I'm going in'', American hero Robert Gregory Bowers
 
Old March 1st, 2009 #3
Serbian
Senior Member
 
Serbian's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 21,679
Default

Clinton congratulates leaders of Kosovo

February 26, 2009 12:02 PM

WASHINGTON-Secretary of State Hillary Rodham Clinton is congratulating Kosovo on its first year of independence.

At a news conference at the State Department, she called Kosovo the world's youngest democracy.

Clinton spoke after meeting with Kosovo's President Fatmir Sejdiu and Prime Minister Hashim Thaci.

She said Thursday they discussed the economic and political challenges that lie ahead for Kosovo, which gained its independence from Serbia with support from the United States.
__________________
Christianity and Feminism, the two deadliest poisons jews gave to the White Race


''Screw your optics, I'm going in'', American hero Robert Gregory Bowers
 
Old March 1st, 2009 #4
BryanVP
Seńor Member
 
BryanVP's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,183
Blog Entries: 1
Default

Quote:
Originally Posted by Serbian View Post
more


The so called tribunal is an instrument of JudeoAmerica nothing more.
I agree. America needs to get rid of the jews period.
__________________
This lot over at VNN... We're not right-wing extremists. We're extremely right about everything.
 
Old March 1st, 2009 #5
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Quote:
Originally Posted by Serbian View Post
more


The so called tribunal is an instrument of JudeoAmerica nothing more.

Jedan se izvukao, pet ih najebalo...a dobro i radili su pizdarije..uvjek mi je bilo interesantno taj Srpski zapovjedni lanac...mi smo imali velike probleme s JNA do negdje 1992-1993..tad se bojišnica malo razvukla, bosanci su počeli dobijat po pički a i šiptari su stisli ozbiljno..
Sad načili smo da su to bile godine kad se je masovno smjenjivao JNA kadar s ljudima s terena (četnicima) i da je bilo rasulo...

Uglavnom poslje pada Vukovara, Srbima je krenulo nizbrdo sad jeli to zbog velikih gubitaka ili zbog klanja po Vukovaru pa su se pošteni ljudi oladili od ideje, neznam..

Sad šta se radilo na Kosovu...a vjerojatno je bilo žešće nego u Bosni..šta bi značilo da je tamo bio pravi rat..
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 1st, 2009 #6
QuikSilver
Banned
 
Join Date: May 2006
Posts: 470
Default

Meni je najviše krivo zbog Lazarevića, Ojdanića i Lukića. To su junačine.

Lazarević je svakog vojnika koji je bio pod njegovim krilom vratio kući bez ogrebotine. Nijednog nije izgubio, a ispraznili Prištinu od šiptara ko od šale. To je junak nad junacima.
 
Old March 1st, 2009 #7
A.P.H.
Junior Member
 
A.P.H.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 139
Default

Quote:
Originally Posted by QuikSilver View Post
Meni je najviše krivo zbog Lazarevića, Ojdanića i Lukića. To su junačine.

Lazarević je svakog vojnika koji je bio pod njegovim krilom vratio kući bez ogrebotine. Nijednog nije izgubio, a ispraznili Prištinu od šiptara ko od šale. To je junak nad junacima.
ti su osudeni zbog "dejstovanja" na kosovu?
 
Old March 1st, 2009 #8
QuikSilver
Banned
 
Join Date: May 2006
Posts: 470
Default

Quote:
Originally Posted by A.P.H. View Post
ti su osudeni zbog "dejstovanja" na kosovu?
Da, ali nisu osuđeni, nego više strpani u zatvor nelegalnog suda.

Ovo suđenje je više zamajavanje. Oni su osuđeni još i pre njihove predaje.
 
Old March 1st, 2009 #9
A.P.H.
Junior Member
 
A.P.H.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 139
Default

Quote:
Originally Posted by QuikSilver View Post
Da, ali nisu osuđeni, nego više strpani u zatvor nelegalnog suda.

Ovo suđenje je više zamajavanje. Oni su osuđeni još i pre njihove predaje.
koliko god mi stojala na suprotnim snagama, ipak se oko nekih stvari mozemo sloziti... icty je politicki sud, koji s pravdom nema veze...

sto nas opet dovodi do obce cinjenice da je medunarodno pravo mrtvo slovo na papiru, te kao takvo nije vriedno spomena, najzabavnije je ipak da je u pravnim krugovima status dvojben, tj u dvojbi su dali je medunarodno pravo uobce pravo, ili tek neka vrsta medusobnog dogovora oko standarda, jer mu nedostaju bitne karakteristike pravnog poretka...
 
Old March 1st, 2009 #10
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Quote:
Originally Posted by QuikSilver View Post
Meni je najviše krivo zbog Lazarevića, Ojdanića i Lukića. To su junačine.

Lazarević je svakog vojnika koji je bio pod njegovim krilom vratio kući bez ogrebotine. Nijednog nije izgubio, a ispraznili Prištinu od šiptara ko od šale. To je junak nad junacima.
meni se čini da su dobili šta su zaslužili...puno pizdarija, puno ubijanja i na kraju pušiona od države
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 1st, 2009 #11
QuikSilver
Banned
 
Join Date: May 2006
Posts: 470
Default

Quote:
Originally Posted by bmwbiker View Post
meni se čini da su dobili šta su zaslužili...puno pizdarija, puno ubijanja i na kraju pušiona od države
Ej, nemoj mnogo da pametuješ. Možda isto kao i ovi i Gotovina dobije ono što je zaslužio od ovog ZOG suda. Šta bi ti rekao da ga odrape jedno 20 godina,a ?

Jel bi ti bilo milo ?
 
Old March 1st, 2009 #12
Serbian
Senior Member
 
Serbian's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 21,679
Default

Quote:
Originally Posted by bmwbiker View Post
Jedan se izvukao, pet ih najebalo...a dobro i radili su pizdarije..uvjek mi je bilo interesantno taj Srpski zapovjedni lanac...mi smo imali velike probleme s JNA do negdje 1992-1993..tad se bojišnica malo razvukla, bosanci su počeli dobijat po pički a i šiptari su stisli ozbiljno..
Sad načili smo da su to bile godine kad se je masovno smjenjivao JNA kadar s ljudima s terena (četnicima) i da je bilo rasulo...

Uglavnom poslje pada Vukovara, Srbima je krenulo nizbrdo sad jeli to zbog velikih gubitaka ili zbog klanja po Vukovaru pa su se pošteni ljudi oladili od ideje, neznam..

Sad šta se radilo na Kosovu...a vjerojatno je bilo žešće nego u Bosni..šta bi značilo da je tamo bio pravi rat..

I mi smo imali velikih problema sa JNA. Ma koliko vi mislili JNA nije bila srpska vojska, nija imala za cilj da okupira hrvatsku, oni su bili zbunjeni, kilavi, nesposobni ostatak komunistickog vremena. Debeli zadrigli generali kojima je jugo-komunisticka ideologija bila na prvom mestu. Ti ljudi su i dalje verovali u bratsvo i jedinstvo, mislili su da se moze i dalje ocuvata nekakva jugoslavija. Mnogi su i bili iz mesanih brakova i dobro su ziveli za vreme copave strvine Broza. Takvi majmuni u Beogradu nisu uopste poznavali hrvatski nacionalizam i zelju celokupnog naroda za drzavu, nisu znali da ustastvo nije samo marginalna pojava kod tamo nekih extremista u vasoj emigraciji kako su mislili nego da je duboko ukorenjeno u dusi svakog obicnog hrvata.

Ne zaboravi da su mnoge akcije srpskih snaga bile blokirane od strane te iste JNA koja je pokusala da se stavi izmedju nas i vas i da spreci dalja krvoprolice i jos zesci rat. Jedan mali primer kad je zabranjeno da se dejstvuje po balijama iz Tuzle a rezultat toga je masakar kolone nenaoruzanih regruta koji su se po dogovoru sa balijama povlacili iz grada.

Mogu ja dugo o ovakvim stavrima al nema potrebe, vi imate vasu verzija dogadjaja a mi nasu tako da..

Vi ste u JNA videli veliko srpskog agresora koji zeli pokoriti celu hrvatsku i stvoriti etnicki cistu zapadnu Srbiju, dok su za nas srpske nacionaliste bili obicni pro jugo komunisticki izdajnici i prepreka ka stvaranju jedne prave jake profesionalne srpske vojske. Jos samo kad pomislim koliko je balija u bosni spaseno zahvaljujuci JNA i koliko gradova je ta ista jna predala muslimanima bez ispaljenog metka, al i logicno je kad se uzme u obzir da su mnogi muslimani u bosni dozivljavali jna kao svoju vojsku sto vi nikad niste.
__________________
Christianity and Feminism, the two deadliest poisons jews gave to the White Race


''Screw your optics, I'm going in'', American hero Robert Gregory Bowers
 
Old March 1st, 2009 #13
Serbian
Senior Member
 
Serbian's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 21,679
Default

Quote:
Originally Posted by QuikSilver View Post
Ej, nemoj mnogo da pametuješ. Možda isto kao i ovi i Gotovina dobije ono što je zaslužio od ovog ZOG suda. Šta bi ti rekao da ga odrape jedno 20 godina,a ?

Jel bi ti bilo milo ?
Upravu si, al licno sumnjam da ce Gotovinu da osude. Ako ga i osude neverujem da ce mu dati vise od 5 godina.
__________________
Christianity and Feminism, the two deadliest poisons jews gave to the White Race


''Screw your optics, I'm going in'', American hero Robert Gregory Bowers
 
Old March 2nd, 2009 #14
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Quote:
Originally Posted by QuikSilver View Post
Ej, nemoj mnogo da pametuješ. Možda isto kao i ovi i Gotovina dobije ono što je zaslužio od ovog ZOG suda. Šta bi ti rekao da ga odrape jedno 20 godina,a ?

Jel bi ti bilo milo ?

Gotovina je čist ko suza...jer ja sam bio tamo pa znam...kad bi ga Hagg osudio to bi još više spustilo iovako jadnu potporu ulasku u EU...još da netko kao Zvonko Bušić kaže nešto..bilo bi bay bay EU zauvijek...
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 2nd, 2009 #15
A.P.H.
Junior Member
 
A.P.H.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 139
Default

Quote:
Originally Posted by Serbian View Post
I mi smo imali velikih problema sa JNA. Ma koliko vi mislili JNA nije bila srpska vojska, nija imala za cilj da okupira hrvatsku, oni su bili zbunjeni, kilavi, nesposobni ostatak komunistickog vremena. Debeli zadrigli generali kojima je jugo-komunisticka ideologija bila na prvom mestu. Ti ljudi su i dalje verovali u bratsvo i jedinstvo, mislili su da se moze i dalje ocuvata nekakva jugoslavija. Mnogi su i bili iz mesanih brakova i dobro su ziveli za vreme copave strvine Broza. Takvi majmuni u Beogradu nisu uopste poznavali hrvatski nacionalizam i zelju celokupnog naroda za drzavu, nisu znali da ustastvo nije samo marginalna pojava kod tamo nekih extremista u vasoj emigraciji kako su mislili nego da je duboko ukorenjeno u dusi svakog obicnog hrvata.
dokaz tome je valjda 3 mjeseceno razaranje vukovara... ubijanje zarobljenika u borovu naselju, i na ovcari.

sto se tice ustastva tako extremna pojava da zavrsis pred sudom ako zapjevas neku "ustasku" ili nosis ustaska obiljezja... za razliku od vas i cetickog pokreta...

Quote:
Originally Posted by Serbian View Post
Ne zaboravi da su mnoge akcije srpskih snaga bile blokirane od strane te iste JNA koja je pokusala da se stavi izmedju nas i vas i da spreci dalja krvoprolice i jos zesci rat. Jedan mali primer kad je zabranjeno da se dejstvuje po balijama iz Tuzle a rezultat toga je masakar kolone nenaoruzanih regruta koji su se po dogovoru sa balijama povlacili iz grada.

Mogu ja dugo o ovakvim stavrima al nema potrebe, vi imate vasu verzija dogadjaja a mi nasu tako da..
samo sto tebe stvarnost pobija, tj dovoljno je samo vidit sto se dogadalo u vukovaru...

Quote:
Originally Posted by Serbian View Post
Vi ste u JNA videli veliko srpskog agresora koji zeli pokoriti celu hrvatsku i stvoriti etnicki cistu zapadnu Srbiju, dok su za nas srpske nacionaliste bili obicni pro jugo komunisticki izdajnici i prepreka ka stvaranju jedne prave jake profesionalne srpske vojske. Jos samo kad pomislim koliko je balija u bosni spaseno zahvaljujuci JNA i koliko gradova je ta ista jna predala muslimanima bez ispaljenog metka, al i logicno je kad se uzme u obzir da su mnogi muslimani u bosni dozivljavali jna kao svoju vojsku sto vi nikad niste.
ne nego su pokusali demokratski izabrani vladu srusit, uz pomoc lokalnih petokolonasa, te kad su vidili da to nebu islo onda su pokusali s VKK granicom...

sto se tice smatranje izdajnicima, zasto su onda raznorazni serbski rezervisti, araknovci etc zdruzeno ratovali po Hrvatskoj i protektoratu?
 
Old March 2nd, 2009 #16
Heks
SrbIN
 
Heks's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: † Mother Serbia †
Posts: 209
Default

Quote:
Originally Posted by A.P.H. View Post

sto se tice ustastva tako extremna pojava da zavrsis pred sudom ako zapjevas neku "ustasku" ili nosis ustaska obiljezja... za razliku od vas i cetickog pokreta...
Cetnicki pokret ne postoji dobrih 64 godina. Ovo sad sto vidis su obicni kafanski cetnici, okupe se odu na ravnu goru i ozderu se, potuku se deru se Srbija do Tokija itd. Kad bi im neko doso i zapuco iznad glave razbezali bi se na sve strane.
 
Old March 2nd, 2009 #17
Serbian
Senior Member
 
Serbian's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 21,679
Angry

Nesto nije uredu sa forumom ili sa mojim compjuterom, ode mi ceo post u kurac vec drugi put danas, SVE izbrisano!

Mrzi me da ponovu pisem odgovor i trenutno nemam vremena samo da ponovim mi imamo nasu verziju dogadjaja vi vasu i nista sto kazamo jedni drugima nece izmeniti nase stavove zato nema svrhe mlatiti praznu slamu i natezati se, cisto gubljenje vremena.
__________________
Christianity and Feminism, the two deadliest poisons jews gave to the White Race


''Screw your optics, I'm going in'', American hero Robert Gregory Bowers
 
Old March 3rd, 2009 #18
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Quote:
Originally Posted by Serbian View Post
Nesto nije uredu sa forumom ili sa mojim compjuterom, ode mi ceo post u kurac vec drugi put danas, SVE izbrisano!

Mrzi me da ponovu pisem odgovor i trenutno nemam vremena samo da ponovim mi imamo nasu verziju dogadjaja vi vasu i nista sto kazamo jedni drugima nece izmeniti nase stavove zato nema svrhe mlatiti praznu slamu i natezati se, cisto gubljenje vremena.
postovi idu normalno....da nisi pod sankcijama? ha ha ha

jebe te nešto kompjuter ili najvjerojatnije loš kontakt kompjutera i telefona/kabelske

ovo je tvoj izgubljeni post:
Politicka neodlucnost, taktika kreni stani pregovaraj, medjunarodni politicki i medijski pritisak, multi nacionalna vojska, komunisticka ideologija, hoces jos da nabrajam. Vukovar je stvarno bio nepotrebna epizoda, vi ste izvukli vecu korist od toga nego mi, mislim u propagandnom smislu. Taj grad se mogao uzeti sa mnogo manje razaranja.
A o ubijanju zarobljenika toga ima u svim ratovima, to vi barem dobro znate, mislim tesko srpskom vojniku koji je pao u vase ruke. Inace regularna jna je koliko je mogla u situaciji i opstem rasulu sprecavala bilo kave osvete i mucenje zarobljenika. Ja sam licno protiv mucenja i izivljavanjem nad zarobljenima, ako se zna i ima dokaza da je neko ubijao neduzne civile onda ga lepo odvedi i streljaj mislim da je to posteno.
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 3rd, 2009 #19
Serbian
Senior Member
 
Serbian's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 21,679
Question

[quote=bmwbiker;950886]
Quote:
postovi idu normalno....da nisi pod sankcijama? ha ha ha
Mi smo uvek pod nekakvim sankcijama, nista novo



Quote:
jebe te nešto kompjuter ili najvjerojatnije loš kontakt kompjutera i telefona/kabelske
mozda kabl kontakt al na drugim forumima je ok, neznam. VNN je pre imao probleme sa log in sistemom pa su nesto menjali.


Quote:
ovo je tvoj izgubljeni post:
Politicka neodlucnost, taktika kreni stani pregovaraj, medjunarodni politicki i medijski pritisak, multi nacionalna vojska, komunisticka ideologija, hoces jos da nabrajam. Vukovar je stvarno bio nepotrebna epizoda, vi ste izvukli vecu korist od toga nego mi, mislim u propagandnom smislu. Taj grad se mogao uzeti sa mnogo manje razaranja.
A o ubijanju zarobljenika toga ima u svim ratovima, to vi barem dobro znate, mislim tesko srpskom vojniku koji je pao u vase ruke. Inace regularna jna je koliko je mogla u situaciji i opstem rasulu sprecavala bilo kave osvete i mucenje zarobljenika. Ja sam licno protiv mucenja i izivljavanjem nad zarobljenima, ako se zna i ima dokaza da je neko ubijao neduzne civile onda ga lepo odvedi i streljaj mislim da je to posteno

Ovo je samo mali deo, gde je resto mog posta?
__________________
Christianity and Feminism, the two deadliest poisons jews gave to the White Race


''Screw your optics, I'm going in'', American hero Robert Gregory Bowers
 
Old March 4th, 2009 #20
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

[quote=Serbian;951565]
Quote:
Originally Posted by bmwbiker View Post

Mi smo uvek pod nekakvim sankcijama, nista novo





mozda kabl kontakt al na drugim forumima je ok, neznam. VNN je pre imao probleme sa log in sistemom pa su nesto menjali.





Ovo je samo mali deo, gde je resto mog posta?

a to mi je sve šta je objavljeno na mailu....ostalo popapio vuk (ne Vuk Karađić)
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Reply

Share


Thread
Display Modes


All times are GMT -5. The time now is 02:31 PM.
Page generated in 0.22710 seconds.